Clean Coaching

Praca z metaforą. Bezpiecznie i głęboko.

Kiedy szukasz w życiu zmiany

Nieprzyjemne emocje transformują dopiero wtedy, kiedy je rozpoznasz i uznasz. Moim zadaniem będzie poprowadzenie Ciebie tak, abyś zajrzała w głąb siebie, abyś odkryła to, co z pozoru niewidoczne. 

W swojej pracy wykorzystuję metodę Clean coaching.

Metodę tę odkryłam, kiedy sama szukałam zmiany. Potrzebowałam czegoś skutecznego, kręcenie się w kółko było już męczące, ciągłe analizowanie i praca głównie lewą (tą logiczną) półkulą nie przynosiło już efektów. Potrzebowałam czegoś głębokiego.

Clean Coaching porusza zatrzymanie i pozwala spojrzeć całkowicie z innej perspektywy. Polega na pracy z metaforą przy użyciu techniki Clean Language, która pozwala odkrywać wewnętrzny świat klienta bez narzucania mu własnych pojęć, perspektyw czy wartości.
Metoda ta oparta jest na Modelu Dwóch Półkul Myślenia.

Od wielu lat wspieram ludzi w ich drodze zawodowej. Poruszający jest fakt, że wielu ludzi odnosi sukcesy, z pozoru mają wszystko, brakuje jednak połączenia z samym sobą. 

Metoda Clean coachingu doskonale się sprawdza, kiedy chcesz:

  • przełamać schematy,
  • pójść dalej,
  • lepiej zrozumieć siebie,
  • patrzeć na stare po nowemu,
  • pobudzić kreatywność,
  • spojrzeć ze zrozumieniem na swoje życie,
  • ruszyć, ponieważ utknęłaś.

W Clean coachingu wykorzystujemy  metaforę, pozwala to zachować pełną anonimowość i bezpieczną przestrzeń.

Mówi się, że wszystkie odpowiedzi są w nas. Wystarczy sięgnąć do przestrzeni serca i zapytać. Czasem jednak prowadzi do nich zawiły labirynt a umysł blokuje dojście do celu, chcąc nas chronić przed niewygodą. Tu z pomocą przychodzi Clean Coaching, a Asia jest wspaniałą Przewodniczką po krętych korytarzach. Dzięki swojej uważności, a przede wszystkim Ogromnej Intuicji prowadzi prosto do celu, dobierając słowa – klucze, otwierające kolejne drzwi na drodze do odpowiedzi.
Zaskoczyło mnie, że z pozoru różne tematy wiodą do wspólnego źródła. Wydawało się, że krążę i wracam wciąż do punktu wyjścia. Dzięki temu mogłam zobaczyć problem-korzeń z różnych stron, dostrzec różne jego aspekty. Aż w końcu pojawiło się zrozumienie, zaszła transformacja i wyzwolenie. Po ostatniej sesji z cyklu proces domknął się i wyjściowa pustka zapełniła się radością.
Polecam Asię z całego serca – wystarczy zaufać i dać się prowadzić, aby stanąć w pełni swojej mocy.
Aneta

Kobieta na zakręcie

Brak jasnych ram, cel ciągle śpi a życie jest ciągłym zamętem
Znasz dobrze to? Czy wiedzieć chcesz, że życie jest tuż za zakrętem? Gdzieś w głębi cicho śpiewa głos – to Ty lecz splątana swym lękiem
Czy wstąpisz tu, mam czasu garść, mam słowa i dobrą zachętę
I wierzę, że swą drogę znasz choć oczy masz ciągle zamknięte
Weź to co chcesz – podaję dziś herbatę, aromat, zaklęcie
I widzisz, że jesteśmy już krok bliżej, już na zakręcie…
Powietrza łyk, oddychasz już swobodnie odchodzi napięcie
I patrzę jak w rytm swoich fal odpływasz na nowym okręcie
A w rękach ster i w głowie plan
A w sercu czułe objęcie…
-Hanna Kowal-