Rozwój biznesu

Jeśli potrzebujesz kompleksowego wsparcia w zakresie zwiększenia rozpoznawalności marki, szukasz kierunku dalszego rozwoju lub chcesz swój biznes przenieść na inne tory i opracować Strategię Rozwoju. To miejsce dla Ciebie!

Początek jest często bardzo podobny

Po ośmiu godzinach pracy na etacie lub między kaszką a zmianą pieluchy zajmujesz się swoim biznesem, brakuje Ci czasu na pracę, rodzinę i co gorsza, dla siebie. Twoi znajomi już dawno dostrzegli Twój potencjał, proszą Cię o wsparcie, polecają Twoje usługi i produkty, a Ty zagubiona nie wiesz, co masz zrobić. To jest moment, aby zadbać o siebie i swój biznes.

Analiza stanu początkowego

Na początku określimy, w jakim jesteś miejscu.  Zdefiniujemy, jakie posiadasz zasoby, czego potrzebujesz do rozwoju swojego kobiecego biznesu. Ważna jest otwartość do dzielenia się swoimi sukcesami i porażkami, dzięki temu określimy, co sprzyja,  a co Cię blokuje w dalszym rozwoju.

Strategia Rozwoju

Na podstawie analizy oraz zdefiniowania fundamentów Twojego kobiecego biznesu, zbudujemy Strategię Rozwoju. Wydzielimy obszary do wdrożenia i zmian, które będą zawierały konkretne działania do podjęcia.

Twoje fundamenty

Kolejnym krokiem będzie określenie Twoich wartości, misji i wizji Twojego biznesu. Wszystko po to, aby następnie zdefiniować Twoich  potencjalnych klientów. Dzięki temu, z łatwością będziesz tworzyć oferty, komunikację oraz dopasowywać usługi czy produkty pod oczekiwania Twojej grupy docelowej.

Praca operacyjna

To jest etap, w którym realizujemy przygotowany plan działania. Redagujemy treści, które tworzysz w swoim  biznesie, uzupełniamy zasoby i tworzymy szczegółowy harmonogram, abyś dalej mogła działać samodzielnie.

Strategia rozwoju to proces. Pokazuje kierunek rozwoju Twojego kobiecego biznesu. Określa cele, które są zbudowane na podstawie misji, wizji i wartości. Zbudowanie Strategii Rozwoju to pierwszy etap w dojściu do celu.

Dookoła nas coraz więcej informacji nt. planowania, pięknych planerów do kupienia oraz dostępnych aplikacji. O ile planowanie działań staje się dobrą praktyką, to na etapie wdrożenia planu w życie napotykamy trudności. Pojawiają się nowe okoliczności, wcześniej nieznane, które wytrącają nas ze schematu działania. Bardzo ważną kompetencją jest umiejętność elastycznego reagowania na zmieniające się otoczenie i korygowanie planu na bieżąco. Przyjmuj zmiany z uśmiechem. 

Wiele kobiecych biznesów nie dotknęło jeszcze tematu Strategii Rozwoju, ponieważ borykają się one z działaniami operacyjnymi, reagując tylko na bieżące problemy. Skupiamy się na pisaniu wpisów na bloga, publikacji postów, czy ulepszaniu obecnego produktu lub usługi. Nie dajemy sobie przestrzeni na pracę koncepcyjną. Często planowanie postrzegane jest jako zbędny element w codziennej pracy, na który przeznaczony czas jest nieefektywny. Planuj czas na pracę koncepcyjną.

Kochana to jest najlepszy moment, aby zbudować Strategię Rozwoju!

Formularz kontaktowy

Jeśli masz pytania, chcesz nawiązać współpracę lub podzielić się swoją opinią, skontaktuj się ze mną.

Przed rozpoczęciem współpracy zapraszam na bezpłatne, 45 minutowe spotkanie. To czas na poznanie się, określenie celów i wartości. Wspólnie ustalimy co jest dla Ciebie ważne, co Cię inspiruje i jakich efektów oczekujesz. Dzięki takiej formie współpracy, będziemy mieć pewność, że tworzymy strategię idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Prowadzę również konsultacje online. joanna.zielonka.hr@gmail.com  | 509 151 084 | Poznań